Opieka nad dzieckiem

Oddanie dziecka pod opiekę nieznanej osobie jest jednym z najtrudniejszych momentów w życiu każdej matki. Troska o to czy ktoś będzie wystarczająco czujny by uchronić pociechę przed zagrożeniami, które czyhają na nią na każdym kroku. Czy opiekunka będzie dbała i odpowiednio pielęgnowała nasz skarb? Czy nie stanie mu się krzywda? Czy będzie stymulować rozwój dziecka? Te wątpliwości dręczą nas przy wyborze opiekunki.

Jesteśmy po to by pomóc Ci w tej trudnej chwili. 

Podlaskie Centrum Opiekunek powstało z myślą by zapewnić najlepszą możliwą opiekę dziecku, gdy nie ma przy nim mamy. Wszystkie polecane przez nas opiekunki przeszły przez szczegółowy proces selekcji, który ze względu na różne oczekiwania i możliwości finansowe rodziców został podzielony na kilka etapów. Oznacza to, że każdy może wybrać najbardziej dogodny dla siebie wariant oferowanych przez nas usług. 

WARIANT PODSTAWOWY
Rozmowa rekrutacyjna oraz sprawdzenie referencji
Każda z opiekunek rekomendowanych przez nasze Centrum przechodzi rozmowę rekrutacyjną, podczas której zobowiązana jest do przedstawienia dokumentów potwierdzających jej tożsamość, wykształcenie oraz dotychczasowe doświadczenie zawodowe. Ponad to konsultanci oceniają motywy podjęcia pracy, ogólną wiedzę na temat metod wychowawczych i rozwoju dziecka. Po pozytywnym przejściu tego etapu, nasi pracownicy kontaktują się z poprzednimi pracodawcami potencjalnej niani w celu zweryfikowania takich cech jak: uczciwość, brak nałogów, punktualność, dbałość o higienę osobistą, relacje z innymi pracownikami, i.t.d. Po uzyskaniu zadawalających referencji niania umieszczana jest w bazie Podlaskiego Centrum Opiekunek. 

WARIANT PREMIUM I
Wariant podstawowy + Analiza psychologiczna
Dla bardziej ostrożnych i wybrednych rodziców, proponujemy dodatkową usługę. Wybraną kandydatkę można poddać analizie psychologicznej. Współpracujący z Centrum psycholodzy poprzez zastosowanie testów psychologicznych i wywiadu bezpośredniego oceniają stabilność emocjonalną wybranej kandydatki. Taka ocena daje większe poczucie bezpieczeństwa rodzicom pozostawiającym dziecko, w rękach nowej niani. 

WARIANT PREMIUM II
Wariant podstawowy + Szkolenie z zakresu pielęgnacji dziecka oraz udzielania pierwszej pomocy w stanach nagłych
Rodzice, którzy chcą mieć pewność, że ich opiekunka będzie wiedziała jak się zachować w wypadkach, które mogą zdarzyć się podczas sprawowania opieki np. zadławienie, oparzenie, pogryzienie przez owada lub zwierzę mogą skierować wybraną przez siebie opiekunkę na Kurs "Bezpieczna Niania" organizowany przez nasze Centrum. (Dokładny opis szkolenia można znaleźć w dziale Kurs Bezpieczna Niania). 

WARIANT EXTRA PREMIUM
Wariant podstawowy + Analiza Psychologiczna + Kurs Bezpieczna Niania 

Kim są nasze nianie? 

Rekomendowane przez nas opiekunki to zarówno młode, obdarzone inwencją studentki wydziałów psychologicznych i pedagogicznych, jak również starsze panie z wieloletnim doświadczeniem w pracy jako położne, pielęgniarki, przedszkolanki i nauczycielki. Duże grono polecanych przez nas opiekunek to także nieposiadające kwalifikacji formalnych, ale za to oddane, ciepłe i emanujące miłością do dzieci nianie.

Aby jak najlepiej zaspokoić Państwa potrzeby proponujemy szeroką gamę usług w zakresie opieki nad dziećmi: 
• pomoc w znalezieniu stałej opiekunki do dziecka na czas Państwa pracy lub nauki,
• opiekunkę, która zamieszka ze swoim wychowankiem,
• odprowadzanie i przyprowadzanie dzieci do przedszkola lub szkoły,
• pomoc przy odrabianiu lekcji,
• pomoc w nauce języka obcego,
• opieka nad dziećmi niepełnosprawnymi